Dizajnové osvetlenie 3 izbového bytu do 1600€

 

Zariadovanie nového bytu alebo komplexná rekonštrukcia nám mnohokrát načrie hlboko do peňaženky. Svietidlá sú jednou z vecí, ktoré riešime v poslednej fáze, kedy je už rozpočet obmedzený. S nami to nie je žiadny problém a napriek limitom vieme spoľahlivo a kvalitne osvetliť celú vašu domácnosť. 

Dnes sa pozrieme na našu realizáciu 3-izbového bytu v novostavbe. Architektom navrhnutý interiér potreboval to správne osvetlenie no limitoval nás chladený strop a už spomínaný rozpočet. V tomto prípade sme zvolili jeden drahší kúsok a zvyšné sme doladili dostupnými alternatívami. 

Snímka obrazovky 2024-02-28 o 15.33.27

Centrálnym kúskom sa tak stalo svietidlo v obývačke. FAD od nemeckého výrobcu Maytoni je minimalistické, moderné svietidlo s integrovaným LED zdrojom. Jeho ramená aj samotné svetelné zdroje sú otáčacie a teda je možné svetlo smerovať kam je potrebné. Zároveň pekne doplnilo charakter interiéru.

Podobne sme ladili aj osvetlenie kuchynského ostrova a to svietidlom obľúbenej severskej značky Nordlux. Líniová verzia CLYDE disponuje 3-krokovým stmievaním Moodmaker a tak si jednoducho nastavíte svetelnú náladu podľa potreby. Kuchynský priestor sme ešte doplnili minimalistickými valčekmi MANE pre osvetlenie zvyšnej časti kuchynskej linky.

Pre zjemnenie celkového dojmu dennej časti bytu sme nad stôl umiestnili ALTON z dizajnovej línie Nordluxu. Sklené tienidlo v dymovej farbe pekne zapadlo a zároveň dodalo priestoru mäkkosť.

IMG_7055 Veľká

Do spálne sme opäť volili svietidlo, ktoré pôsobí jemne a mäkko. Textilné tienidlá ako má svietidlo TURDA sú skvelou voľbou pokiaľ chcete dosiahnuť aby priestor nepôsobil chladne. Pri šatníku, ktorý patril k spálni sme potrebovali osvetliť tri strany. Cenovo dostupné svietidlo z rady EYE splnilo svoju úlohu aj vďaka vymeniteľnému zdroju na žiarovku GU10. Ten sme zvolili dostatočne silný a dostatočne širokouhlý.

Do menšej pracovne, ktorá bude v budúcnosti slúžiť ako detská izba sme inštalovali jednoduchý kruh LINZ v bielej farbe. Aj pri zmene nábytku či farebnosti izby nebude pôsobiť rušivo. 

Kúpeľňa dostala svietidlo NOXY so zvýšeným IP krytím aby sme zabránili nepriaznivým účinkom vody a vodnej pary, ktorá sa bežne vo vlhkom prostredí vyskytuje. 3-stupňové stmievanie tiež využijete počas noci, aby Vás príliš silné svetlo neoslnilo. 

Predsieň doplnilo opäť menšie kruhové svietidlo MONZA aby pekne zapadlo do celkového konceptu dennej časti. Výsledkom teda máme kompletné, nadčasové a dizajnové osvetlenie celého bytu s výslednou sumou 1557,85€. Všetky použité svietidlá nájdete na našom e-shope, ale radi Vám spravíme aj návrh na mieru v závislosti od preferovaného štýlu, metráže alebo rozpočtu.

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz