5 odporúčaní, ako využiť prenosné svietidlo

Všimli ste si už v zahraničí čí luxusných reštauráciach malé svetielka na stoloch, ktoré dotvárali príjemnú atmosféru? Tzv. Portable Lamps alebo prenosné svietidlá majú však oveľa širšie využitie a množstvo výhod. Tu je 5 našich odporúčaní ako využiť prenosné svietidlo:

 

1. Umiestnenie tam, kde nie sú zásuvky

Jednou z najzreteľnejších výhod bezdrôtových lámp oproti tradičnému osvetleniu je, že ich možno použiť v priestoroch, kde sú elektrické zásuvky zle umiestnené alebo dokonca ani nemusia existovať. To platí najmä pre staršie domy alebo terasy a iné outdoorové priestranstvá. Svietidlá sa dajú použiť kdekoľvek od nočných stolíkov až po záhrady bez potreby ťahania káblov.

batériové svietildlo

2. Stredový bod jedálenského či konferenčného stola

Bezdrôtové lampy sú skvelé aj ako ozdoby jedálenských alebo konferenčných stolíkov. Keďže tieto stoly sú zvyčajne umiestnené v strede miestnosti, napájacie body okolo nich nebývajú prístupné. Aj keby sa tradičná lampa dala zapojiť zo stola, kábel ktorý sa tiahne po stole pokazí celkový dojem. Bezdrôtové svietidlá tento problém jednoducho nemajú a sú tiež dokonalým kúskom, ktorý pridá niečo navyše k dekorácii vášho stola.

Absolútnym must-have kúskom sú tieto lampy pre reštaurácie a bary. Jemné svetlo si každý zákazník môže ľubovolne regulovať, na terasách nebude jesť po tme a dizajnovo posunie reštauráciu na úplne iný level. Navyše na fotkách foodblogerov to vyzerá skvelo!

3. Urobte si svoj piknik nezabudnuteľný

S teplejšími dňami sa predlžuje aj náš čas strávený vonku. Ak obľubujete pikniky v prírode počas horúceho dňa je lepšie nechať tento zážitok na neskoršiu hodinu. So západom slnka už svetlo mizne rýchlo, ale vďaka prenosným svietidlám to nie je žiadny problém. Mnoho z nich disponuje zvyšeným IP krytím takže ani pobyt pri vode im neuškodí.

 

4. Nočné svetielko pre našich najmenších

Tma môže byť strašidelná, najmä pre malé deti, ktoré sa sa čato boja spať pri zhasnutom svetle. V tomto prípade je dobíjateľná lampička dokonalým riešením! Portable lamps sú stmievateľné a teda vedia poskytnúť dostatok svetla na to, aby upokojili nervózne dieťa. Na druhú stranu ich stmievanie umožňuje vytvoriť jemné osvetlenie, ktoré neudrží dieťa v bdelom stave a nenarúša jeho cirkadiálny rytmus. 

Pre tých najmenších to môže byť kamarát v podobe zvieratka z kolekcie Miffy and Friends. Pre väčších dizajnový doplnok nočného stolíka.

 

dobíjateľné lampy

 

5. Origálny darček

Ak si neviete dať rady s kúpou vhodného darčeka, prenosná lampička je skvelý typ. Nezáleží pritom či ide o narodenie dieťaťa, svadbu, Vianoce, narodeniny malého či veľkého oslávenca. Výber je široký a takýmto nápaditým darčekom učite nespravíte krok vedľa.

kvetináč lampa

 

 

TIP: Doplnením lampičiek na stoly pre hostí počas svadobnej hostiny vytvoríte nazameniteľnú atmosféru svojho vysnívaného dňa.

 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz