Doprava zadarmo

Liza floor

Dizajnové stojanové svietidlo od SLAMP: a dizajnerky Elisa Giovannoni. Poézia svetla v barokovom šate. 


  • Skladom u výrobcu
€1 082
Kategória: Stojanové svietidlá
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 15.95 kg
Svetelný zdroj: E27: 1 x 10W max FBT alebo 1 x 70W max Halogen alebo 1 X 8W LED Filament
Materiál: LENTIFLEX® a polykarbonát
Rozmer: 45 x 45 x h 170cm
 

Lampa LIZA je inšpirovaná klasickým tvarom lampového tienidla. Kombinuje v sebe moderný a funkčný dizajn s decentnými náznakmi Baroka. Svietidlo je vyrobené z materiálu Lentiflex, s tenkými vertikálnymi zárezmy, ktoré lomia svetlo a vytvárajú tak na stenách a strope elegantnú hru svetla a tieňov. A vďaka použitiu LED svetelného zdroja je aj samotný podstavec nezávislým zdrojom svetla. Dizajnérom je Elisa Giovannoni.

 

Lentiflex®:  vďaka fazetovému povrchu materiál láme svetlo a v závislosti na rozdielnom uhle pohľadu dokáže nádherne zmeniť farbu i formu svetla. Svietidlá vyrobené z tohto materiálu zvádzajú a fascinujú zároveň. 

SLAMP-logo

Talianska spoločnosť SLAMP: S.p.A. vznikla v roku 1994 s cieľom vytvoriť originálne svietidlá z inovatívnych materiálov. Na dizajne svietidiel sa od začiatku podieľa množstvo známych dizajnérov ako Munari alebo Zaha Hadid. V pestrej ponuke svietidiel navrhnutých na základe najnovších trendov nájdete stojanové a stolové svietidlá a tiež stropné a nástenné svietidlá. V júly 2012 spoločnosť SLAMP: získala za svoju kolekciu svietidiel VELI medzinárodnú cenu RED DOT. Od roku 1995 je RED DOT jedným z najprestížnejších ocenení na medzinárodnej úrovni v oblasti designu.

 

Svietidlá SLAMP: sú vyrobené z mimoriadnych materiálov OPALFLEX®, CRISTALFLEX®, STEELFLEX®. Ide o veľmi ohybné a vysoko kvalitné plastové materiály, ktoré sú netrieštivé a majú jedinečné sveteľné vlastnosti. 

 

  • OPALFLEX® - pôvodná zmes polymérov a špeciálnych prísad s unikátnymi vlastnosťami pre rozptyl svetla. Spoločnosť SLAMP: na tento materiál získala patent a exkluzívne výrobné práva. 
  • CRISTALFLEX® - priehľadný materiál vyvinutý spoločnosťou SLAMP: a vyrobený firmou Bayer Vivak®. Jasný a transparentný ako sklo, pritom však ľahký a odolný ako len moderný materiál môže byť. To robí svietidlá SLAMP: originálne, vizuálne ľahké a moderné.  
  • STEELFLEX® - pokrokový materiál ktorý svojím zrkadlovým povrchom dokonale odráža svetlo. Rovnako ako ostatné materiály používané spoločnosťou SLAMP: sa aj tento vyznačuje neodmysliteľnou flexibilitou. 

 

Svietidlá SLAMP: slúžia výborne ako dizajnový prvok interiéru, ktorý dokáže ozvláštniť akýkoľvek priestor, pretože fantázii sa u výrobcu SLAMP: medze nekladú. 

Rozhovor s dizajnerkou


Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:
 
Prevádzkovateľ webu, spoločnosť TecPoint, s.r.o., Puškinova 4068/4A, 942 01 Šurany, IČO: 50256572, ako správca osobných údajov, zpracováva na tomto webe cookies potrebné pre fungovanie webových stránok, pre analytické účely a v prípade vášho súhlasu tiež pre retargeting. Viac informácií.