Senzor prítomnosti Tree biely/antracitový

Zväčšiť
 • 1 z 2

Pokiaľ ide o automatizáciu budov, detekcia prítomnosti je jedným z najdôležitejších vstupov. To, či je niekto v budove, ovplyvňuje osvetlenie, kúrenie, bezpečnosť, vetranie, správu energie a ďalšie. Zapustený senzor prítomnosti Tree spoľahlivo detekuje pohyb a prítomnosť a meria úroveň jasu – čo z neho robí neoceniteľný komponent pre automatizáciu budov.

 • Spoľahlivo detekuje pohyb a prítomnosť pomocou infračervených a akustických senzorov
 • Vysoké detekčné pole s detekčným uhlom 360° horizontálne a 110° vertikálne (poskytuje vám 8m detekčné pole vo výške stropu 3 m)
 • Integrovaný senzor jasu (rozsah merania 0 Lux až 83 000 Lux)
 • Detekčný rozsah a citlivosť nastaviteľná v Loxone Config v 4 stupňoch
 • Idividuálne nastaviteľná prahová hodnota akustického senzora pre detekciu prítomnosti
 • Idividuálne nastaviteľná prahová hodnota akustického senzora podľa klasického prítomnostného senzora
 • Jednoduché obmedzenie rozsahu detekcie pomocou nálepky pre Fresnelovú šošovku

€101,59
Kategória: Káblové ovládanie
Záruka: 2 roky
Napájacie napätie: 6 ... 30VDC
Spotreba: typ. 246mW
Rozmery (Ø/V): 98 x 29.8 mm

Zvoľte variant

 • Farba: Biela
  • Skladom EU
  €101,59
     
 • Farba: Antracitová
  • Skladom EU
  €101,59
     
 

Unikátna multisenzorová technológia: detekcia pohybu, prítomnosti a jasu

Klasický pohybový senzor nerozpozná, či osoba napríklad sedí pri stole alebo pred televízorom a nepohybuje sa. Problém nastáva aj vo chvíli, keď je senzor zakrytý napríklad otvorenými dverami a osoba nie je v detekčnej oblasti. Aby sme zaistili spoľahlivú detekciu prítomnosti vo všetkých situáciách, vyvinuli sme Senzor prítomnosti. Vďaka unikátnej Multisenzorovej technológii môžete zákazníkovi ušetriť náklady za ďalšie detektory.

Vysoký dosah
Má všetko v merku: 360° snímanie pod uhlom 110° (priemer 8 metrov pri výške stropov 3 metre). Nastaviteľná citlivosť v 4 stupňoch.

Detekcia prítomnosti
Prítomnosť detekovaná na základe pohybu je rozšírená pomocou akustického senzora. Hraničnú hodnotu akustické detekcie možno nastaviť pomocou Loxone Config.

Senzor jasu
Kvalitný senzor osvitu s veľkým rozsahom je ideálny pre implementáciu funkcií závislých na jasu.

Všestranný akustický senzor
Vďaka integrovanému akustickému senzoru ponúka Senzor prítomnosti ešte širšiu škálu možných použití:

Automatický čas činnosti
Svetlá sa aktivujú na základe pohybu. Rozsvietené sa udržujú pohybom a tiež akustikou. Ak sa pozeráte napríklad na TV a v miestnosti sa nepohybujete, svetlá zostanú rozsvietené na základe akustického senzora.

Jednoduchá reaktivácia
Pri zhasnutí svetiel v miestnosti je možné do 10 sekúnd jednoducho opäť rozsvietiť hlukom.

Individuálna prahová hodnota alarmu
Ak je prekročená určitá hladina hluku (nastaviteľná v Loxone Config), je aktivovaný alarmový výstup Senzora prítomnosti. Loxone Miniserver následne spustí alarm alebo vám odošle upozornenie.

Detekcia prítomnosti v asistovanom bývaní
Starší ľudia alebo ľudia, ktorí potrebujú starostlivosť, žijú často sami a detekcia prítomnosti je skvelou funkciou pre zaistenie ich bezpečnosti. V prípade, že Senzor prítomnosti po určitý čas nezaznamená aktivitu v miestnosti, môže odoslať upozornenie opatrovateľom alebo blízkej osobe.

Obsah balenia:

 • 1x Senzor prítomnosti Tree (biely/antracitový)
 • 1x Montáňžna doska
 • Samolepky pre odtienenie optiky senzora

Logo-Loxone-Create-Automation-green-Web

Senzor prítomnosti


Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať hodnotenie
Nevypĺňajte toto pole:

Loxone je dnes medzinárodná spoločnosť s centrálou spoločnosti Loxone je Loxone Electronics GmbH v rakúskom Kollerschlag. Založená bola v roku 2009 a priniesla revolúciu do ovládania inteligentných domov. Rozvinula myšlienku inteligentného riadenia technológií v domácnosti do plne funkčných systémov a ovládacích prvkov.

Na začiatku bola jednoduchá vízia: Domácnosť za nás robí to, čo nechceme alebo nemôžeme robiť sami. Stará sa o bezpečie naše i nášho majetku. Jednoducho sa ovláda. Efektívne hospodári s energiami. Vždy vieme, čo sa deje, a máme ju pod kontrolou kdekoľvek a kedykoľvek.

Systém Loxone sa stará o kontrolné a automatizačné úlohy všetkého druhu. Uľahčuje a zjednodušuje tak život a prácu už stovkám tisíc ľudí po celom svete. Koniec zbytočným úkonom, starostiam a zložitosti!

Oficiálna stránka výrobcu: www.loxone.com